• 17 lutego 2003
  • wyświetleń: 2094

PALK: IV kolejka

W IV kolejce drugiej rundy PALK drużyna PRO SYSTEM bez żadnych problemów pokonała Orły, prowadząc już do przerwy różnicą 25 punktów. Trzecia kwarta miała bardziej wyrównany przebieg i zakończyła się tylko 4 punktową wygraną „PRO SYSTEMOWCÓW”. Należało by odnotować, że drużyna Orłów mimo wysokiej porażki zagrała dosyć dobry mecz, a szczególnie dobrze punktowali bracia Francuzowie zdobywając razem 43 punkty, niestety było to jednak zbyt mało aby się choć trochę zbliżyć do rywali.

PRO-SYSTEM Systemy Okienne – Orły M. Kobióra 99:57 (24:9, 21:11, 25:21, 29:16)

Punkty: Kobiela 12, Kotowski 6, Grygier 23, Mączka 10, Cichoń 17,
Dąbkowski 8, Przybyłko 18, Wituła 5 -J.Francuz 21, D.Francuz 22, K. Włoch 6, Mirgos 6, Szweda 2

W drugim meczu gracze Weftylu potwierdzili że są głównym kandydatem do wygrania, w grupie zespołów słabszych, co automatycznie daje im prawo do gry w meczach półfinałowych. Mimo 16- punktowego zwycięstwa Weftylu, mecz był dosyć wyrównany, a graczom Sato udało się nawet wygrać 2 i 3 kwartę. W końcówce zwyciężyło jednak większe doświadczenie graczy Weftylu, które pozwoliło im odskoczyć na bezpieczny dystans.

Sato- Weftylu Squad 55:70 (10:17, 19:18, 14:12, 12:23)

Punkty: R.Krzystolik 15, Pojda 15, Piszczyński 4,M. Krzystolik 11, Jończyk 6,Staniczek 4 - Zborowski 5, Bąk 13, Kowalik 4, Chamielec 4, Kur 6, Ptaszynski 2, Blokesz Adrian 24, Blokesz Adam 9, Smyk 4

Trzeci mecz był na pewno najbardziej zaciętym spotkaniem tego wieczoru. Początek wskazywał na łatwą wygraną zespołu Merkury II, który po dwóch kwartach posiadał 14- punktową przewagę. Trzecia kwarta to popis Zrywu, który wygrał tą część meczu 31:18. Natomiast ostatnia kwarta to walka o każdy metr boiska i ciągle zmieniające się prowadzenie. Mecz ostatecznie po bardzo nerwowej końcówce wygrał zespół Zrywu. Wydaje się że Merkury bardzo źle rozegrał taktycznie ostatnie minuty i tym samym prawdopodobnie przekreślił swoje szanse na występ w meczach półfinałowych. Tradycyjnie w drużynie Zrywu najwięcej punktów zdobyli Kłakowicz- 44 i Czembor 18, zaś w przeciwnej drużynie Dzida 26.

Zryw – Merkury II 77:69 (11:21, 12:16, 31:18, 23:14)

Punkty: Czembor 18, Kłakowicz 44, Kawecki 8, Faron 7- Kropidło 8, Kuś 3, Kozyra 11, Dzida 26, Bobowski 6, Kuś 15