• 25 lutego 2003
  • wyświetleń: 2251

Koszykówka: Pro-System zagrał w Bielsku

Rozpoczęła się XII edycja Bielskiej Ligi Koszykówki. Pszczynę reprezentuje w niej zespół Pro - System Systemy Okienne. W pierwszym meczu zespół Pro - System przegrał z aktualnym mistrzem BLK zespołem Wind Telecom Kamikadze 82:93. Po bardzo nieudanym początku zespół z Pszczyny przegrywał do przerwy 21 punktami. Tak duża przewaga WTK wynikała przede wszystkim z dużej ilości strat popełnionych zwłaszcza przy wyprowadzaniu piłki. Do połowy trzeciej kwarty zespół WTK powiększył przewagę do 31 punktów, ale od tego momentu zaczęła się dobra passa zespołu Pro-System. W tym okresie gry „Pro-systemowcy” zaczęli systematycznie odrabiać straty. Zespół do gry poderwał Paweł Kobiela trafiając dwa razy z rzędu za 3 punkty. Od tego momentu cały zespół praktycznie się nie mylił i grał koncertowo. Pozwoliło to zniwelować różnicę do 3 oczek na dwie minuty przed końcem meczu. Ostatecznie jednak wygrał aktualny mistrz BLK - Wind Telecom Kamikadze.

Wind Telecom Kamikadze – Pro-System Systemy Okienne 93:82 (25:19, 32:17, 21:21, 15:25)