• 10 października 2007
  • wyświetleń: 2728

MUKK rozpoczął od zwycięstwa!

Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w rozgrywkach młodzików młodszych koszykarze Miedzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna. Uczniowie SP nr 18 pokonali UKS SP 27 Katowice 69:51 (10:15,13:18,21:10,25:8).

W pierwszych 2 kwartach mocno stremowani debiutem Pszczynianie przegrywali 23:33, nie trafiali z dogodnych pozycji, bronili mało aktywnie, niecelnie podawali. Kiedy opanowali stres okazało się ,ze są zespołem zdecydowanie lepszym od rywala i w 3 kwarcie łatwo odrobili straty a w 4 kwarcie odjechali na 18 punktów.

Najlepszym zawodnikiem był Tomasz Dzida który zdobył 39 punktów! Swoje zrobili pozostali zawodnicy z druzyny. Na uwagę zasługuje postawa najwyższego z naszych graczy Wojtka Janaszkiewicza, który dobrze radził sobie pod koszem a kilka razy efektownie "czapował" wyższego od siebie rywala.

Bardzo cieszy zwycięstwo w pierwszym meczu. Gracze z Katowic to brązowi medalisci mistrzostw Polski w roczniku 1993. UKS 27 ma spore osiagnięcia w koszykówce młodzieżowej.

Za tydzień na sali przy ulicy Kazimierza Wielkiego pojawią się zawodnicy UKS Lipowa.Trudno prognozować jak zakończy się ten mecz. Jedno jest pewne, emocji na pewno nie zabraknie.

MUKK Pszczyna - UKS SP 27 Katowice 69:51

Zagrali: Tomek Dzida 39, Kacper Widawski 9, Wojtek Janaszkiewicz 6, Łukasz Jaworski 6, Kamil Czerwiński 5, Mateusz Osowski 4, Maciej Pawłowski, Piotr Początek, Michał Stebel, Grzegorz Góralczyk, Tomek Kliś.