• 24 października 2007
  • wyświetleń: 3730

Janaszkiewicz wspomógł Dzidę!

Koszykarze MUKK-a wygrali 3 mecz z rzędu! Tym razem pokonali w Tychach miejscowy MOSM 65:44.

Już w pierwszej kwarcie pszczyńscy zawodnicy spokojnie odjechali rywalom. Grającego z lekkim przeziębieniem Dzidę dobrze uzupełniał Wojtek Janaszkiewicz, swoje zrobili Kliś i Widawski, i MUKK zdbył 18 punktową przewagę. W drugiej kwarcie Dzida mógł odpoczywać, a kilka punktów zapisał na swoim koncie Widawski.

Mogli też zagrać dublerzy; kolejno na parkiecie pojawiali się Malinowski, Pawłowski i Stebel. Tyszanie nie zdołali uporządkowac gry i co najważniejsze nie odrobili strat. W 3 kwarcie pierwszy punkt w rozgrywkach, z linii rzutów wolnych, zdobył Maciej Pawłowski, parę oczek dorzucił Kliś, a swoje pukty zdobył przebywający krótko na parkiecie Dzida.

Ostatnia odsłona to spokojna gra dublerów prowadzonych przez Osowskiego i kolejne punkty Janaszkiewicza, który zdobył swój najlepszy rezultat w sezonie - 20 punktów. Na parkiecie mogli pojawić się wszyscy gracze z ławki rezerwowych w tym 5 -klasiści: Duda, Wawrzyczek i Kołtuński.

MUKK wygrał pewnie pierwszy mecz na parkiecie rywala. Po 3 meczach z kompletem punktów jest na czele tabeli grupy I rozgrywek młodzików młodszych. Czy utrzyma tę pozycję po meczach 4 kolejki, przekonamy się już za tydzień. Rywalem uczniów SP nr 18 bedą gracze MKS Dąbrowa Górnicza, którzy w 2 kolejce równie łatwo ograli tyski zespół.

MOSM Tychy - MUKK Pszczyna 44 : 65 (8:25, 11:10, 16:23, 9:7)

Skład MUKK: T.Dzida 27, W.Janaszkiewicz 20, K. Widawski 9, T. Kliś 6, M. Osowski 2, M. Pawłowski 1, P. Malinowski 0, M. Stebel 0, A. Duda 0( 1 asysta), Sz. Wawrzyczek 0.