• 11 marca 2003
  • wyświetleń: 2037

Pro System wygrał w Bielsku

W drugiej kolejce I ligi BLK zespół Pro-System pokonał Style- Sharks, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Mecz ten miał zupełnie inny przebieg niż pierwsze przegrane spotkanie z Wind Telekom Kamikadze.

Od pierwszych minut zespół Pro-System ustawił bardzo dobrze funkcjonującą strefę, z którą w żaden sposób nie umieli sobie poradzić gracze Style. Na dodatek w ataku „Pro-Systemowcy” także grali bardzo szybko i skutecznie, co pozwoliło im wygrać pierwszą kwartę 18:7.

Od połowy drugiej kwarty, gdy przewaga Pro- System osiągnęła 20 punktów, nagle coś zacięło się w tym dobrze funkcjonującym mechanizmie. Co prawda na przerwę zespół z Pszczyny schodził z 13-punktową przewagą, ale po przerwie gra w ataku całkowicie się załamała. Zespół Sharks z każdą minutą odrabiał mozolnie punkty, by na 2 minuty przed końcem wyjść na 3- punktowe prowadzenie.

Jednak w samej końcówce większym opanowaniem wykazali się gracze Pro-System i ostatecznie zwyciężyli 53:50. Trzeba przyznać, że zwycięstwo to było głównie wynikiem bardzo dobrej obrony, aczkolwiek nie popartej wygraniem walki na tablicach (49-30 w zbiórkach dla Sharks). Na pewno brakuje w zespole Pro-System pewnej stabilizacji, która pozwoliła by graczom tej drużyny zagrać na równym, wysokim poziomie przez 4 kwarty.

Style Sharks – Pro-System Systemy Okienne 50:53 ( 7:18, 13:15, 12:10, 18:10)