• 7 listopada 2007
  • wyświetleń: 2422

MUKK Pszczyna przegrał z Dąbrową

W 4 kolejce rozgrywek młodzików młodszych koszykarze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna przegrali w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS-em 56:60.

Mało kto spodziewał się tak emocjonującego pojedynku. Pszczynianie pojechali do Dąbrowy bez swojego najwyższego gracza Wojtka Janaszkiewicza, który jeszcze przez 2 tygodnie będzie leczył kontuzję stopy. Zawodnicy Dąbrowy to zespół z czołówki tabeli, który w spotkaniu z liderem MOSM-em Bytom przegrał pechowo w ostatnich sekundach 59:62 i wiadomo było,że nie będzie łatwo pokonać go zwłaszcza w meczu wyjazdowym.

Mecz od początku był wyrównanym widowiskiem. W 1. kwarcie Dąbrowa uzyskała 4 punktowe prowadzenie, ale w drugiej odsłonie nasi gracze odrobili straty i na przerwę to oni schodzili z minimalną 1 punktową przewagą.

MKS dobrze rozgrywał piłkę w ataku a większość celnych rzutów oddawał po przygotowanych akcjach typu "back door" lub zespołowej zagrywce 5:0 z wykorzystaniem ich najlepszego gracza Patryka Wieczorka (24 pkt).

W 3 kwarcie gracze MUKK-a na tyle rozszyfrowali sposób gry rywala, że udało im się przejąc inicjatywę i odjechać na 8 punktów. Był jednak taki moment w meczu, kiedy dwukrotnie spudłowali pod koszem rywala i zamiast wyjść na 12 punktowe, bezpieczne prowadzenie zaczęli gubić przewagę.

Końcówka była bardzo emocjonująca: walka kosz za kosz, w której pierwsze skrzypce grali liderzy w obu zespołach Wieczorek i Dzida. Niestety w ostatniej minucie Wieczorek 2 razy trafił, a rzut 3 punktowy Dzidy odbił się od obręczy!

Porażka 4 punktami na gorącym terenie w Dąbrowie wstydu MUKK-owi nie przynosi. Jest przecież okazja do rewanżu w meczu na własnym parkiecie. Cieszy postawa Mateusza Osowskiego (10 punktów)który jest kolejnym pełnowartościowym zawodnikiem zespołu. Nieźle zagrał Jaworski, który może w następnych meczach być zmiennikiem Dzidy. To ważne ,że
chłopcy robią systematyczne postępy.

Za tydzień na sali przy ulicy Kazimierza Wielkiego pojawią się gracze MOSM-u Bytom. Wiadomo, że nie będzie to łatwy mecz. Jedno jest pewne, że chłopców z SP 18 stać na nawiązanie walki z każdym w tych rozgrywkach i "tanio skóry nie sprzedadzą". Początek spotkania jak zawsze o godz. 16. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników koszykówki.

MKS II Dąbrowa Górnicza - MUKK Pszczyna 60:56
(23:19, 9:14, 6:11, 22:12)

Skład: Tomek Dzida 28, Mateusz Osowski 10, Tomek Kliś 9, Kacper Widawski 7, Łukasz Jaworski 2, Patryk Malinowski, Maciej Pawłowski, Szymon Rutkowski, Adrian Duda, Michał Stebel, Szymon Wawrzyczek.