• 28 listopada 2007
  • wyświetleń: 2333

MUKK wygrał, koniec złej passy?

Koszykarze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna zwyciężyli w wyjazdowym meczu z GUKS-em "Sukces" Lipowa 70:56. Było to bardzo ważne zwycięstwo. W 3 poprzednich kolejkach grając w niepełnym składzie przegrywali swoje mecze. Jeśli w Lipowej skończyła sie zła passa zespołu to pszczyńscy gracze mają jeszcze teoretyczne szanse na finał "A" rozgrywek młodzików.

Rywalizacja z Lipową rozpoczęła sie z 15 minutowym opóźnieniem, bo fatalna pogoda spowodowała,że 40 kilometrów do tej miejscowości jechało się busem ... 1,5 godziny. Spóźnienie nie osłabiło woli walki naszych graczy. Dodatkowo zmotywowani obecnością na parkiecie Janaszkiewicza, który wrócił po kontuzji, grali spokojnie, punktując rywala rzutami z półdystansu.

Druga i trzecia kwarta to wyrównana walka z ... przewagą graczy MUKK-a, którzy zdobywali 8-10 punktową przewagę, a potem pozwalali się dojść rywalowi. Największym problemem było sforsowanie obrony strefowej rywala opartej na 3 wysokich graczach Lipowej.

O pewnym, 14 punktowym zwycięstwie koszykarzy z Pszczyny zadecydowała 4 kwarta. Tomek Dzida włączył najwyższe przełożenie, Kliś celnie rzucał, a reszta nie robiła prostych błędów i można było... wracać do domu z uśmiechami na ustach. W busie jakoś nikt (oprócz kierowcy) nie przejmował sie dwoma zasypanymi samochodami i półciężarówką w rowie.

Teraz 2 mecze na własnym parkiecie. Za tydzień na salę przy ulicy Kazimierza Wielkiego przyjadą zawodnicy MOSM-u Tychy, którzy przegrali wyraźnie u siebie, ale ostatnio grają znacznie lepiej. Zapraszamy miłośników koszykówki, oczywiście we wtorek 4 grudnia, początek meczu jak zwykle o godzinie 16.

GUKS "Sukces" Lipowa : MUKK Pszczyna 56 : 70

T. Dzida 36, T. Kliś 12, W. Janaszkiewicz 8, M. Stebel 6, K. Widawski 6, M. Pawłowski 2, B. Wyszecki, P. Malinowski.