• 5 grudnia 2007
  • wyświetleń: 3366

MUKK pokonał Tychy, 47 punktów Dzidy

Zdecydowanym zwycięstwem koszykarzy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna zakończył się mecz z rówieśnikami z MOSM-u Tychy. Pszczyńscy gracze wygrali 94:67 a ostatnie 1.5 minuty meczu to były próby zdobycia historycznej "setki", czyli 100 punktów.

Wszystko zaczęło sie zgodnie z przewidywaniami. Grający pierwszą piatką MUKK-owcy wygrali pierwszą kwartę 18 punktami i mogli na parkiecie pokazać sie zmiennicy. W drugiej i czwartej kwarcie na ławce usiadł także Tomek Dzida, ale i tak zapisał w protokole 47 oczek, co jest jego "best season result", czyli najlepszym osiągnięciem w sezonie.

Jego przyjaciel i najwyższy w pszczyńskim zespole - Janaszkiewicz zdobył 14 punktów. Wojtek ma teraz rozszerzyć swoje możliwości gry w ataku o grę 1:1 przodem do kosza, aby zdobyć umiejętności gry silnego skrzydłowego. W meczu z Tychami łatwo mijał swojego rywala, gdyż był od niego szybszy i bardziej skoczny.

Na swoim poziomie zagrał Widawski, który nie boi się zdecydowanych wejść pod rękami wyższych rywali, ale czasem ponosi go chłopięca fantazja. Cieszą pierwsze punkty w rozgrywkach Malinowskiego i Początka, bo to ważne jeśli myśli się o budowaniu kompletnego zespołu, który będzie walczył w rozgrywkach do końca kwietnia.

W meczu zagrali wszyscy wpisani do protokołu, również ci, którzy zmierzą się z Tychami... w sobotę w turnieju rocznika 1996. Między innymi dlatego MUKK-i nie przekroczyły magicznej granicy 100 punktów w jednym meczu.

Mało kto już dziś pamięta, że jeszcze kilka lat temu tyskie zespoły wygrywały z pszczyńską koszykówką z taką właśnie przewagą!

Za tydzień ostatni mecz pierwszej fazy rozgrywek na własnym parkiecie.Do Pszczyny przyjedzie zespół z Dąbrowy Górniczej,który wygrał u siebie 60:56. Będzie więc okazja do rewanżu najlepiej z przewagą większą niż 4 punkty. Trudno bowiem liczyć na zwycięstwo w ostatniej kolejce w rywalizacji z faworytem rozgrywek - MOSM-em Bytom.

MUKK Pszczyna : MOSM Tychy 94 : 67
(27:9, 19:21, 18:17, 30:20)

T.Dzida 47 ( 3x3 ), W.Janaszkiewicz 14, T.Kliś 13, K.Widawski 12, P.Początek 4, P.Malinowski 2, M.Pawłowski 2, M. Stebel, G. Góralczyk, W.Węgrzyn, B.Wyszecki, Sz.Wawrzyczek.