• 18 marca 2003
  • wyświetleń: 1823

Wieści z Bielskiej Ligi Koszykówki

W trzeciej kolejce Bielskiej Ligi Koszykówki pszczyński zespół PRO-SYSTEM Systemy Okienne przegrał z zespołem Speed Callan Team 63:83 (13:23, 15:17, 20:22, 15:21). Zespół SCT jest typowany jako jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa XII edycji BLK. Mimo porażki w finale poprzedniej edycji, to właśnie Speed Callan Team ma największe szanse wygrać tegoroczne rozgrywki, głównie za sprawą pozyskania dwóch czołowych graczy nieistniejącego już 2-ligowego zespołu Spetech Bielsko-Biała. Pro-System od początku meczu miał duże problemy z upilnowaniem graczy SCT, którzy już pierwszą kwartę wygrali dość wyraźnie 23:13. Co prawda następne kwarty „PRO-SYSTEMOWCY” przegrywali już minimalnie, ale ostatecznie przewaga rywala wyniosła 20 punktów.

Mecz ten pokazał, że po przekroczeniu pewnego poziomu, nie wystarczą już same umiejętności, a potrzebna jest też duża dyscyplina taktyczna. Dlatego bez wprowadzenia pewnych zagrywek oraz założeń taktycznych zespół z Pszczyny będzie miał bardzo ciężko walczyć z czołowymi zespołami BLK. Warto wspomnieć że, w drużynie Pro-System pojawił się na parkiecie, kończący w tym roku 16 lat Remigiusz Bąk prawdopodobnie najmłodszy zawodnik z aktualnie występujących w pierwszej lidze BLK. W ciągu trzech minut gry zdążył zapisać na swym koncie 3 punkty. Po trzech kolejkach zespół PRO-SYSTEM ma bilans 1-2, ale należało by zaznaczyć że obie porażki poniesione zostały z najlepszymi obecnie zespołami Bielskiej Ligi Koszykówki.

Speed Callan Team- PRO-SYSTEM Systemy Okienne 83:63 (13:23, 15:17, 20:22, 15:21)

M. Żymańczyk 0, A. Wituła 8, Ł. Mączka 0, P. Przybyłko 19, M. Cichoń 9, K. Kotowski 0, T. Dąbkowski 8, P. Kobiela 6, T.Bąk 10, R.Bąk 3