• 22 kwietnia 2003
  • wyświetleń: 1798

BLK: Półfinały bez PRO-SYSTEMu

W VI kolejce Bielskiej Ligi Koszykówki zespół Pro-System Systemy Okienne przegrał z CSS Beskidy Best 77:81. Mimo porażki był to bez wątpienia jeden z najlepszych meczy rozegranych przez zawodników PRO-SYSTEM w tym sezonie.

Stawką tego spotkania było czwarte miejsce i awans do półfinału tych rozgrywek. Przeciwnicy, którzy dysponowali o wiele lepszymi warunkami fizycznymi, do połowy 4 kwarty nie umieli sobie dać rady z bardzo dobrze grającymi „Pro-Systemowcami”. W tym momencie gracze z Pszczyny prowadzili 10 punktami. Jednak w kolejnych minutach, po zejściu za 5 przewinień wysokiego K. Kotowskiego, coraz bardziej zmęczeni gracze z Pszczyny zaczęli stopniowo tracić wypracowaną przewagę.

Na minutę przed końcem gracze CSS Beskidy Best wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca. Mecz ten jednak pokazał że zespół PRO-SYSTEM jest groźny dla każdej drużyny BLK i w przyszłym sezonie może się liczyć w walce o najwyższe trofea. Warto odnotować ze w zespole z Pszczyny z powodu kontuzji nie zagrali A.Wituła, P.Kobiela i P.Kondzielnik.

Bardzo dobrze zaprezentował się grający z kontuzją kolana P.Przybyłko który zdobył 31 punktów, kilka udanych wejść zaprezentował także będący ostatnio w wysokiej formie Ł. Mączka (11 pkt. i 5 zbiórek!!). Ponadto T.Dąbkowski i K. Kotowski zebrali łącznie z tablic 21 piłek, a wspomagali ich M.Żymańczyk i M.Cichoń – odpowiednio 5 i 7 zbiórek.

Drużynie PRO-SYSTEM pozostał jeszcze jeden mecz w którym zmierzą się z zespołem Juniorów Spetechu. Wygrana w tym meczu dałaby im piątą lokatę i utrzymanie się w I lidze bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych z najlepszymi drużynami II ligi BLK.