• 16 marca 2004
  • wyświetleń: 2805

Koszykówka: Zgodnie z tradycja

W sobotę 13 marca w goczałkowickiej hali sportowej odbyły się po raz piąty Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Koszykówce. Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące gminy: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Pawłowice oraz reprezentacja Powiatu Pszczyńskiego.

Z rywalizacji grupowej zwycięsko wyszli samorządowcy z Pszczyny oraz Powiatu Pszczyńskiego i drużyny te spotkały się w finale imprezy.

Wcześniej jednak odbyły się mecze o miejsca III-V pomiędzy Goczałkowicami, Kobiórem i Pawłowicami. Po bardzo zaciętym meczu pawłowiczanie, którzy minimalnie ulegli Powiatowi w eliminacjach, w ostatnich sekundach zapewnili sobie zwycięstwo nad Goczałkowicami i zapewnili sobie III miejsce pokonując jeszcze Kobiór, który uległ również Goczałkowicom i został sklasyfikowany na miejscu piątym. W meczu finałowym koszykarze z Pszczyny do przerwy prowadzili 19-10 z reprezentacją Powiatu i kontrolowali przebieg spotkania aż do ostatniej minuty kiedy to przewaga stopniała do 1 punktu. Pracownicy Samorządowi Powiatu Pszczyńskiego nie wykorzystali jednak okazji na pokonanie rywali, i po bardzo emocjonującej końcówce ulegli 30-33.. To już trzeci tytuł mistrzowski zdobyty przez pszczyńskich pracowników samorządowych w pięcioletniej historii turnieju przy dwóch zwycięstwach powiatu. Co ciekawe reprezentacje samorządów, których siedziby mieszczą się w Pszczynie, wygrywają ten turniej na zmianę.

Podczas zawodów obył się turniej rzutów za trzy punkty, w którym najlepszy okazał się Paweł Suchy reprezentujący Powiat Pszczyński pokonując w dogrywce Wicestarostę Pszczyńskiego Krystiana Szostaka. Na uwagę zasługuje fakt występu w turnieju dwóch kobiet – Anny Kuś-Wiktorko (Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego) oraz Ireny Musiał (radna gminy Kobiór). Dla Pani Ireny, która w zeszłym roku zapisała się w historii Mistrzostw, jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej uczestnicząca w Mistrzostwach był to już drugi występ.

Może w przyszłym roku, którejś z drużyn uda się przerwać panowanie pszczyńskich samorządów na koszykarskich parkietach?