• 22 marca 2005
  • wyświetleń: 3090

PG 1 prowadzi w PGLK

W 8 kolejce Pszczyńskiej Gimnazjalnej Ligi Koszykówki odbyło się tylko jedno z zaplanowanych spotkań. Młodszy zespół Gimnazjum nr 3 nie bez problemów uporał się z grającymi w czwórkę Poligonami. W pierwszej kwarcie uczniowie z SP2 zaskoczyli przeciwnika szybką i skuteczną grą wygrywając 10:2. Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale to szóstoklasiści prowadzili do przerwy 19:16.

W drugiej połowie meczu chłopcy z gimnazjum zaczęli grać bardziej zespołowo dogrywając więcej piłek pod kosz do wysokich zawodników. Efektem tego były wygrane w 3 i 4 kwarcie i w całym meczu 50:32. W drużynie zwycięzców na pochwałę zasługuję MATEUSZ SYC który zdobył 16pkt. W zespole pokonanym najlepszy swój mecz w lidze rozegrał IVO BYRSKI rzucając 21 oczek w tym 3x3.

Niestety w 7 kolejce nie doszło do szlagierowego meczu PG1 z PG4 a to z powodu nie zjawienia się w komplecie drużyny lidera rozgrywek (PG1). Zespół wice-lidera odniósł w ten sposób zwycięstwo walkowerem.

Mecze z udziałem drużyn z Goczałkowic z tej kolejki, zostały przełożone na 29 marca (wtorek) na godz. 10 i 11 (hala w Goczałkowicach). Pierwsza reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 3 swój mecz rozegra 30 marca na zajęciach SKS (godz.14.30).

9 kolejka Pszczyńskiej Gimnazjalnej Ligi Koszykówki odbyła się już w całości. Poniżej przedstawiamy rezultaty wszystkich spotkań.