• 3 maja 2005
  • wyświetleń: 2158

PGLK: Poznaliśmy finalistów

W sobotę 16 kwietnia w Pszczyńskiej Gimnazjalnej Lidze Koszykówki rozegrano mecze  półfinałowe. W pierwszym spotkaniu do walki stanęli pierwszoklasiści Pszczyńskiego Gimnazjum nr 3 i gimnazjaliści z Goczałkowic.

Mecz ten okazał się najbardziej emocjonującym i zażartym ze wszystkich pozostałych. Po bardzo wyrównanej grze  do przerwy utrzymywała się jednopunktowa przewaga przyjezdnych (13:12). W trzeciej kwarcie po 5 przewinieniu boisko opuścił Ł. Jacek. Zdarzenie to nie miało jednak większego wpływu na grę  zespołu z Goczałkowic gdyż remisował on  w trzeciej kwarcie 24:24.

W ostatniej  odsłonie meczu na boisku wśród  zawodników i trenerów panowało wielkie napięcie. Gra toczyła się kosz za kosz ,żadna drużyna nie potrafiła uzyskać przewagi. Efektem tego jest  była 5 minutowa dogrywka W decydującej części meczu świetną skutecznością popisał się M. Figołuszka trafiając z gry i z rzutów osobistych, dzięki czemu drużyna z Goczałkowic wygrała całe spotkanie 40:36. W finale zmierzy się ona  z drużyną z Czechowic, która  pokonała walkowerem zespół PG nr 4.

W meczu o 3 miejsce zobaczymy zespoły z Pszczyńskiego Gimnazjum Nr.3 i Pszczyńskiego Gimnazjum Nr. 4. W kategorii starszej do finału pewnie awansowały zespoły  PG nr.4 i obrońcy tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku uczniowie PG nr.1.

W finale pocieszenia swój mecz rozegrają gospodarze z PG3, którzy w półfinale  wyraźnie     ulegli zespołowi z PG4 46:70. Ich przeciwnikiem będą  uczniowie Gimnazjum nr.1 z Czechowic.

Po ceremonii wręczenia nagród około godz.14.00 zostanie rozegrany mecz pomiędzy reprezentacją PGLK a organizatorami ligi.