• 27 listopada 2002
  • wyświetleń: 2096

YNO ino wygrywa

Pierwsze minuty nie zapowiadały wyraźnego zwycięstwa drużyny YNO w IV kolejce PALK. Weftylu zagrali bez respektu i w pewnym momencie na tablicy wyników widniał wynik 12:8. W drugiej kwarcie YNO podkręcili tempo swoich akcji i dali rywalom rzucić jedynie 2 oczka. Najważniejsze jednak, że Weftylu nie odpuszczali spotkania i walczyli do końca zmuszając faworytów do większego wysiłku. Wydaje się, że mimo braku ogrania zawodnicy tej drużyny rokują na przyszłość, gdyż przystępują do meczu mocno skoncentrowani i grają z meczu na mecz lepiej.

YNO – WEFTYLU SQUAD 110:29 (26:10 ; 23:2 ; 27:9 ; 34:7)
Punkty:
Wituła 2, Mączka 19, Bąk 12, Przybyłko 16, Grygier 19, Cichoń 2, Kotowski 18, Kobiela 20, - Bąk 4, Blokesz 8, Blokesz 4, Kowalik 2, Zborowski 2, Ptaszyński 5, Chamielec 2

Wiele kłopotów sprawili Orłom zawodnicy Zrywu. Prowadzili wyrównany pojedynek do stanu 33:30. Zryw szybko wyprowadzał piłkę i dobrze nagrywał do dwu wysokich , z których zwłaszcza Kłakowicz umiejętnie uwalniał się pod koszem i trafiał z lewej i prawej strony. Jest to aktualnie najlepszy zawodnik swojej drużyny, który przejął funkcję głównego snajpera po Cyganiewiczu grającym aktualnie w Orłach. W drugiej części gry Orły przyśpieszyły swoje akcje i odskoczyły na kilkanaście punktów, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku.

ZRYW – ORŁY MIROSŁAWA K. 51:72 (13:17 ; 15:14 ; 12:21 ; 11:20)
Punkty:
Czembor 11, Kłakowicz 26, Kawecki 7, Bobeł 3, Jawor 4, - Francuz J. 35, Francuz D. 9, Szweda 5, Włoch 7, Cyganiewicz 14, Włoch 2

Ciekawym widowiskiem uraczyli kibiców na zakończenie wieczoru koszykarze Merkurego i Sato. Wszystko rozpoczęło się od planowego prowadzenia Merkurego. Później do głosu doszli gracze Sato wśród których celnymi rzutami zza linii 6,25 popisywał się Olszewski.
Bardziej doświadczeni i lepiej wyszkoleni koszykarze Merkurego za sprawą Kuboszka, dzidy i Kropidły wciąż uciekali na kilka punktów, jednak czasami dosyć beztrosko pozwalali rywalom na odrabianie strat. Walka na tzw. „styku” toczyła się prawie do samego końca rywalizacji. Dopiero udane akcje ostatnich 2 minut dały 8 punktowe zwycięstwo drużynie Merkurego

SATO – MERKURY II 57:65 (8:18 ; 21:15 ; 14:16 ; 15:17)