• 2 grudnia 2002
  • wyświetleń: 2032

V kolejka PALK za nami

W piątek kolejce PALK pewnie swoje mecze wygrały ekipy z Molbudu i Yno. W najbardziej wyrównanym meczu pomiędzy Weftylu Squad a Merkury II, górą byli Weftylu.
Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane. Oglądaliśmy dynamiczne akcje zarówno z jednej jak i drugiej strony, czego efektem był wynik pierwszej kwarty 18:16 dla Weftylu.
Od połowy drugiej kwarty zarysowała się przewaga Weftylu a to za sprawą celnie oddawanych rzutów zza linii 6,25. Coraz lepiej zaczęli grać liderzy zespołu Weftylu mateusz Kur i Remigiusz Bąk. Skutkiem tego była wygrana 9 punktami kwarta druga.
Trzecie – najciekawsza kwarta – miała dwie odsłony. Pierwsza to zabójcza pogoń Merkurego, czego rezultatem było zmniejszenie przewagi Weftylu do 1 punktu. Wtedy na boisko pojawił się Mateusz Kur, który wraz z Bąkiem paroma pięknymi akcjami sprawił ,iż jego zespół osiągnął na końcu trzeciej kwarty przewagą 16 punktów.
W czwartej kwarcie pomimo, iż z boiska po pięciu przewinieniach z boiska zszedł Mateusz Kur, jego zespół kontrolował przebieg spotkania i utrzymywał wypracowaną w trzeciej kwarcie przewagę. Warto wyróżnić w drużynie Weftylu bardzo dobrze dysponowanego w tym dniu Adama Blokesza (23pkt), zaś w drużynie Merkurego dobrą partię rozegrali Dzida, Kropidło i Kuboszek.

WEFTYLU SQUAD – MERKURY II 92:80 (18:16 ; 26:17 ; 27:22 ; 21:25)