• 17 maja 2006
  • wyświetleń: 2450

CREW Mistrzem GALK-u!

W niedziele został wyłoniony mistrz Goczałkowickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Została nim po raz pierwszy w historii GALK drużyna CREW Pszczyna (w składzie: Paweł Wanke, Kamil Szopa, Tomasz Dąbrowski, Zbyszek Przybyła, Ignacy Grzanka, Marcin Kropidło, Leszek Zając, Artur Wituła, Marek Wanke, Adam Folwarczny), która pokonała zawodników MAS Promotion Team Kaniów 64:58 (15:15, 30:11, 4:21, 15:11).

Mecz był bardzo ciekawy i zacięty. Po remisowej pierwszej kwarcie zawodnicy Crew pokazali klasę wygrywając 2 kwartę różnicą 19 pkt. Natomiast w 3 kwarcie wszystko miało już zupełnie inny przebieg i to MAS wygrał różnicą 17 pkt.

Czwarta to powrót Crew do dobrej gry obronnej i ostateczne zwycięstwo. Najlepszymi zawodnikami meczu finałowego zostali wybrani zawodnicy Crew Tomasz Dąbkowski 16pkt. 15zb. 5as. i Zbyszek Przybyła 13pkt. 28zb. 3bl.

W meczu o trzecie miejsce Orły Mirosława K. zwycięsko wyszły z konfrontacji z Pro Systemem wygrywając ostatnią kwartę 36:19 i cały mecz 80:72. Piąte miejsce zajęli gracze Warriors pokonując Słupsk 82, a siódme Wodociągi.

Finał:
CREW – MAS Promotion Team 64:58 (15:15, 30:11, 4:21, 15:11)
Dla Crew: Dąbkowski T. 16pkt. 15zb. 5as., Szopa Kamil 16pkt. 4as., Przybyła Z. 13pkt. 28zb. 3bl.
Dla MAS: Kuczmarz K. 20(5x3)pkt. 4zb., Grygier M. 16(2x3)pkt. 6zb. 7as., Cichoń M. 16(3x3)pkt. 11zb.

3 miejsce:
Orły M.K. – Pro System 80:72 (16:23, 14:15, 14:15, 36:19)
Dla Orłów: Nosowicz M. 26pkt. 12zb., Francuz J. 19(3x3)pkt. 5zb., Francuz D. 17(2x3)pkt. 10zb. 3as.
Dla Pro Systemu: Bąk T. 20(3x3)pkt. 7zb. 3przech., Bąk R. 17(1x3)pkt. 3przech., Kur M. 15pkt. 7zb. 3as.

5 miejsce:
Słupsk 82 – Warriors 57:62 (29:11, 8:15, 12:23, 8:13)
Dla Słupska: Żoczek M. 19(1x3)pkt., Augustyn A. 10pkt., Kobiela Ł. 9pkt. 19zb.
Dla Warriors: Firlej M. 18pkt. 6zb., Zych T. 17(2x3)pkt. 3as. 3przech., Plewa R. 10pkt. 5zb.

7 miejsce:
Wodociągi – Szpiner Team 75:59 (9:16, 20:11, 20:22, 26:10)
Dla Wodociągów: Dzida S. 33pkt. 3zb., Olszewski T. 23(2x3)pkt. 12zb. 3przech., Bartlewski Ł. 9(1x3)pkt. 11zb.
Dla Szpiner: Stryczek S. 18pkt. 5zb. 5przech., Dąbkowski P. 18(2x3)pkt. 8zb. 3przech., Gładysław M. 15pkt. 7zb.