• 15 listopada 2006
  • wyświetleń: 10533

Pawłowiczanki obroniły tytuł

Dziewczyny z ZSO Pawłowice

Po lekkiej atletyce, biegach przełajowych, piłce nożnej we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2006/2007 przyszedł czas na koszykówkę dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiła się aż siedem reprezentacji szkół, a zabrakło jedynie dziewcząt z ZSZiO w Woli.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy trzyzespołowe, natomiast obrończynie tytułu mistrzowskiego czekały już w finale na zwycięzców grup.

Pawłowiczanki obroniły tytuł · fot. M. Bienioszek

W grupie pierwszej bezkonkurencyjne okazały się gilowiczanki z tamtejszego LO, natomiast grupę drugą wygrały zawodniczki pszczyńskiego „Chrobrego”. W potyczkach finałowych, gdzie trzy zespoły rozgrywały mecze „każdy z każdym” zdecydowanie najlepsze okazały się zawodniczki z pawłowickiego ogólniaka.

Pawłowiczanki powtórzyły więc sukces z przed roku i będą reprezentować powiat pszczyński na zawodach rejonowych. Organizatorem zawodów, które odbyły się w Zespole Szkół w Pszczynie był Marcin Wyrobek.